Jak koupit nejvhodnější těhotenské silonky v 7 krocích

Mnoho žen v této důležité etapě života jistě zvolí těhotenské legíny. Nicméně punčocháče jsou stále lepší volbou, kterou si můžete vzít například pod sukni nebo šaty. Těhotenské silonky jsou navíc vhodnější k nošení do práce nebo formálnějším příležitostem.

Přečtěte si, co je třeba mít na paměti než silonky zakoupíte. Při správném výběru se v nich totiž vy i vaše miminko budete cítit jako v bavlnce.

Podpůrné těhotenské silonky

Krok 1: Rozsah denierů je důležitý

Jedná se o tloušťku a hustotu tkaniny, a to i přesto, že jde spíše o měřítko hmotnosti použité příze. 

Mějte tedy na paměti, že čím vyšší číslo, tím jsou punčocháče silnější, tmavší a také odolnější

Punčocháče můžete najít s různým počtem denierů (DEN), počínaje pouhými 5 a konče zhruba 300. Vše nad 50 DEN je klasifikováno jako neprůhledné.


Tip: Pokud do silonek nechcete příliš investovat, doporučujeme pořídit vyšší gramáž (vyšší číslo DEN) příze - punčocháče nebudou tak často zebrovat. 


Krok 2: Zvolte tkaninu, která vám bude příjemná

Těhotenské punčocháče jsou obvykle vyrobeny ze směsi různých tkanin, které poskytují potřebnou měkkost a pohodlí. Mezi tyto tkaniny patří bavlna, nylon, elastan a polyamid.


Krok 3: Buďte stylové s ideální barvou

Těhotenské punčocháče mají spoustu barevných variant, nejčastěji se však setkáte s černou. 

V nabídce najdete punčocháče téměř všech barev, včetně tělových barev pro různé typy pleti.

Těhotenské silonky panda

Krok 4: Pociťte komfort naplno se správnou velikostí

Díky elastanu, který je součástí většiny punčochových kalhot, se punčocháče hravě přizpůsobí různým velikostem a tvarům postavy


Krok 5: Je fajn mít něco EXTRA

Některé těhotenské punčocháče mají na přední straně podpůrné panely, které se rozšiřují s rostoucím bříškem, jiné mají speciální elastické pásky, které se natáhnou a drží na bříšku.

Další mají speciální kompresní technologii, která zabraňuje vzniku křečových žil. Můžete mít také punčocháče se zesílenými špičkami - ty spolehlivě zabraňují zařezávání v místech, kde máte nehty na nohou.

 

Krok 6: Nepodceňujte polohu švů

Může se to zdát nepodstatné, ale při nošení punčocháčů to můžete pocítit - zejména při celodenním nošení v práci nebo na společenské akci.

Obecně se ví, že ploché švy jsou nejlepší. Nejsou totiž tak objemné a při těsném kontaktu s pokožkou ji nedráždí

Tlustý šev přes vaše bříško může navíc prosvítat skrz tenký nebo přiléhavý oděv, proto to při výběru punčochových kalhot zvažte - možná pak dáte přednost bezešvému střihu.


Krok 7: Zůstaňte v čistotě a prodlužte punčocháčům životnost

Punčocháče mají snadnou údržbu. Můžete je prát v pračce na 30-40 stupňů s podobnými barvami

Tip: Pokud se jedná o zcela nový pár, před prvním praním vždy zkontrolujte štítek. Během praní v pračce je můžete vložit do síťovaného sáčku na prádlo, abyste je ochránili před zebrováním nebo jinému poškození. 

Těhotenské silonky s koníkem

Těhotenské silonky versus běžné punčocháče

A v čem se těhotenské silonky od těch běžných tak liší? Liší se proto, že byly speciálně navrženy tak, aby se snadno přizpůsobily rostoucímu bříšku, a to bez nepříjemného sjíždění. 

Sjíždění silonek spolehlivě zabraňuje extra pružná látka a speciální panely v přední části silonek. Tyto panely punčocháče hezky vytvarují, vždy aktuálně, podle vašeho rostoucího bříška. 

Některé těhotenské punčocháče mají další řadu funkcí, které zvyšují podporu těhotenskému bříšku a mohou také ulevit oteklým nohám. K dispozici jsou například těhotenské kompresní punčocháče, které napomáhají průtoku krve hluboko v tkáních, a tím zabraňují vzniku křečových žil

Můžete mít také punčocháče se zesílenými špičkami, které spolehlivě brání zařezávání v místě nehtů na nohou.